piątek, 18 stycznia 2013

atrederm

Od września tamtego roku zaczął się u mnie ponowny horror z trądzikiem. Wysypało mnie najbardziej po bokach, przy uszach więc mogłam to wszystko zasłonić rozpuszczonymi włosami. Co jakiś czas pojawiały mi się wulkany na czole. Nie było momentu, żebym niczego na czole nie miała ;/ Strasznie to przeżywałam, w październiku zaczęły się studia i trzeba było wychodzić do ludzi. Znowu zaczęłam czytać w internecie, co może mi pomóc. Zakupiłam dwie maści, trochę pomagały, ale to jednak nie było to.
I pod koniec listopada usłyszałam o Atredermie.

Czym jest Atrederm? (informacje z ulotki)
Płyn do stosowania na skórę.

Wskazania: Trądzik, choroby przebiegające z nadmiernym rogowaceniem naskórka. 

Dawkowanie: Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Cienką warstwę płynu nanosi się na skórę po uprzednim jej oczyszczeniu i osuszeniu. Uwaga! Podczas kuracji należy unikać nasłonecznienia oraz kontaktu preparatu ze spojówkami i błonami śluzowymi. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem. 

Możliwe skutki uboczne: Zaczerwienienie, łuszczenie i pieczenie skóry w miejscu zastosowania. Dotyczy to szczególnie pacjentów o jasnej i wrażliwej skórze. W przypadku pojawienia się pęcherzy, obrzęków i strupów leczenie należy przerwać. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn. 

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, ostre dermatozy (trądzik różowaty, wyprysk alergiczny). Gdy stosujesz preparaty keratolitycznyme (kwas salicylowy, rezorcyna, preparaty siarki). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży. 


Preparaty dostępne w sprzedaży:
Atrederm, 0,025%, płyn na skórę, 60 ml 
Atrederm, 0,05%, płyn na skórę, 60 ml 


W następnym poście napiszę, jak to dalej wyglądało :)

                                                     Fleurr 

1 komentarz:

  1. Mam nadzieję, że Ci pomoże. Znam ten ból. Budzisz się rano i boisz się spojrzeć w lustro, co nowego dziś zobaczę?

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! :) Każdy mnie bardzo cieszy! Pozdrawiam :*

Copyright © 2016 bazylove , Blogger